تماس با ما: 42854000 - 021
 

خدمات ارزش افزوده Value Added Services

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه عبارتند از خدماتی که در هسته اولیه شبکه دیده نشده اند، اما به وسیله آنها ارزش و قابلیت سرویس ارائه شده افزایش می یابد. در حالت کلی خدمات ارزش افزوده تلفن همراه به هر سرویسی اطلاق می شود که فراتر از خدمات مکالمه صوتی باشد.
شبکه های مخابرات همراه نسل سوم (3G) شبکه هایی هستند که جهت دسترسی پر سرعت به اینترنت و امکان مکالمه ویدئویی تکامل یافته اند. اکثر خدمات ارزش افزوده، خدماتی مبتنی بر دیتا هستند که بستر انتقال آنها از طریق شبکه نسل سوم مهیا شده است. با گسترش این شبکه ها تقاضای کاربران برای خدمات ارزش افزوده با رشد روزافزون مواجه می شود که این امر موجب نوآوری در فناوری های سخت افزاری و محتوا خواهد شد. فناوری های جدیدتر نظیر LTE امکان استفاده از خدمات ارزش افزوده را با سرعت بالاتری فراهم می آورند.
دو دسته بندی کلی را می توان برای خدمات ارزش افزوده در نظر گرفت:

  • خدمات ارزش افزوده ای که قائم به ذات نبوده و قابلیت جدیدی را به خدمات فعلی اضافه می کنند، مانند سرویس کنترل کننده مدیریت مکالمه که هدف آن امکان مدیریت خدمات مکالمه صوتی کاربر است، به قسمی که کاربر بتواند پاسخگویی یک مکالمه را به شرایط خاص زمانی و مکانی وابسته نماید.
  • خدمات ارزش افزوده ای که قائم به ذات بوده و بدون وابستگی به یک سرویس پایه دیگر مثلاً صحبت قابل ارائه می باشند، مانند خدمات پیامک یا پیام کوتاه.

خدمات پیامک شناخته شده ترین و محبوبترین سرویس ارزش افزوده نه تنها در ایران بلکه در کل جهان به‌حساب می آیند. در کنار این سرویس، می توان به دو سرویس MMS و اینترنت همراه نیز اشاره کرد که اولی براي تبادل پیام های چند رسانه ای و دومی براي دسترسی به اینترنت از طریق تلفن همراه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما خدمات ارزش افزوده تنها به این موارد محدود نبوده و از تنوع زیادی در سراسر دنیا برخوردارند. این سرویس ها از نظر محتوا، قیمت و میزان تقاضا با یکدیگر تفاوت دارند. برخی از این خدمات که توسط اکثر اپراتورهای بزرگ دنیا ارائه می شوند، عبارتند از:

  • خدمات تجارت همراه
  • خدمات مبتنی بر مکان
  • خدمات دولت الکترونیک بر روي تلفن همراه
  • خدمات محتوایی
 

سوالات متداول

نحوه فعالسازی خدمات ارزش افزوده پیامکی:
با ارسال کلید واژه فعالسازی به سرشماره مرتبط می‌توان خدمات ارزش افزوده پیامکی را فعال کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به این بخش مراجعه کنید.

نحوه غیرفعالسازی و لغو عضویت:
با ارسال کلیدواژه off به سرشماره‌ای که از آن پیامک های روزانه را دریافت می نمایید، راهنمای غیرفعال سازی سرویس‌هایی که عضو آنها می باشید را دریافت خواهید نمود و یا با شماره 9990 از طریق تلفن همراه خود تماس گرفته و درخواست غیرفعال نمودن سرویس‌های خود را اعلام فرمایید.

چگونه می توان از نتایج قرعه کشی و برندگان آگاه شد؟
نتایج قرعه کشی‌ها یک ماه پس از قرعه کشی و احراز هویت افراد در سایت مبین ‌وان و در بخش برندگان قرار می‌گیرد. بخش برندگان قرار میگیرد.

نحوه اعطای جوایز:
مراحل اعطای جوایز بصورت ذیل است:
1- قرعه کشی با حضور نماینده همراه اول (یا صدا و سیما در صورت تبلیغات تلویزیونی)
2- اعلام شماره‌های برندگان به همراه اول
3- احراز هویت توسط همراه اول
4- دریافت مدارک شناسایی برنده شامل کپی برابر اصل سند مالکیت سیم کارت و کپی برابر اصل شناسنامه
5- ارسال جایزه از طریق پست به برنده

 

ایده خلاقانه

در صورت وجود ایده ای جدید و هوشمندانه، می توانید ایده خود را همراه با شماره تماس خود به آدرس marketing@mobinone.org ارسال نمایید. پس از بررسی ایده شما توسط کمیته خلاقیت و توسعه کسب و کار، در صورت تایید در اسرع وقت با شما تماس گرفته خواهد شد.


Top